UUSMÄE ELAMURAJOON


Uusmäe elamukvartal asub Saku alevikus, kus avarus on põimitud parkide ja rohealadega. Uusmäe elamukvartal koosneb üheksast korterelamust. Hooned on 3 ja 4 korruselised ja korterid 2-4 toalised. Tegemist on täiusliku elukeskkonnaga inimesele,kes eelistab linna lähedust ja samaaegselt rohelust ja vaikust!

KONTAKT

e-mail: peeter@uusmae.ee

Telefon: +372 50 29 858

Tutvustus
Linnalähedane idüll – võimatu missioon!?
Mitte Sakus, kus on üle mitmekümne aasta taas uus elamukvartal kerkimas
Üle pika aja, õigupoolest esimest korda peale Eesti taasiseseisvumist, on hakatud Saku valda taas uusi korterelamuid rajama. Et Saku näol on tegu võrratu elukeskkonnaga, kus absoluutselt kõik vajalik on siin samas käe-jala juures, on Uusmäe tõeliselt sooja vastuvõtu leidnud.

Uusmäe elamurajoon asub ajaloolises Saku alevikus, kus avarus on põimitud parkide ja rohealadega. Elamurajooni arendus toimub kahes etapis. Uusmäe I etapp valmis 2018 kevadel. Kokku rajati neli kaunist A ja B energiaklassi ning liftiga elamut, milledes kokku 93 korterit. Tutvu lähemalt I etapiga.

2018 aasta suvel kehtestati Uusmäe elamurajooni II etapi detailplaneering. Kokku on planeeritud 5 neljakordset elamut kokku 135 korteriga. Iga kinnistut teenindavad mänguväljakud on kavandatud oma kruntidele, teedest jm aktiivtsoonidest kaugemale, et mänguväljakute alad oleksid sobilikud just eelkõige väikelastele. Uusmäe ja Karlsoni kinnistute hoonete vahele on kavandatud privaatsemad elamuid teenindavad alad, et tagada olukord, kus avalikkusele suunatud alad ei oleks rohkem kui hoonete ühes või kahes küljes ning hoonete vahelisel alal oleks tagatud privaatne õueala. Lisaks on kergliiklustee äärde kavandatud üldkasutatav puhke- ja virgestusala.

Uusmäe elamute loomisel on lähtutud põhimõttest, et esimese korruse terrassiga korterid on nagu väikesed ridaelamuboksid. Teisel ja kolmandal korrusel asuvad elamispinnad kujutavad endast klassikalisi rõdudega kortereid. Neljandale korrusele on planeeritud klassikalised 2-3-toalised korterid ja 2 premium klassi kolmetoalist sauna ning suure terrassiga korterit. Ehitatavad elamispinnad paistavad silma oma hea funktsionaalsusega ja on mõnevõrra ruumikamad.
Arendaja on loonud võimaluse ehituse käigus eraldi kalkulatsiooni alusel muuta korterite siseviimistlust ning teostada üldehituslikke muudatusi (saun, vann, pistikud, jne). Muudatusettepanekuid on võimalik esitada kuni vastava ehitusjärjekorra saabumiseni. Arendaja peab väga tähtsaks, et klient saaks läbi muudatuste just täpselt sellise uue kodu, millest ta on unistanud.

Uusmäe elamurajooni arendaja pälvis Saku valla 2017 aasta ettevõtjaauhinna. Ettevõtlusauhinda antakse välja 2016. aastast. See antakse ettevõtjale, kelle tegevus on jätnud olulise jälje vallakogukonna ellu ja mõjutanud positiivselt piirkonna arengut.

Soodne asukoht ja sümpaatne elukeskkond on teinud Sakust vägagi soositud elupaiga.
Sakus on ...
... armas, roheline, turvaline, kuid mis peamine, Saku on toimekas elukoht. Ilmselt on nii mõnigi kohalik end elu parimasse vormi viinud. Siin on korralikud suusa- ja jooksurajad, staadion ning discgolfi väljak. Kellele aga talvised välielamused väga ei passi, saab end valla spordikeskuses välja elada.

... kõik vajalik kenasti käe jala juures. Lapsed saavad ise kooli ning huviringidesse, ka mõlemad lasteaiad on kiviviske kaugusel. Oma ärid on püsti pannud mitmed toiduketid, samuti kohvikud ja kõrtsid. Kaugel pole seegi aeg, mil saab kohalikku kirikusse minna.
Koolid,
lasteaiad, -hoiud
Kui saku valla lasteaedades kohti ei ole, siis vallavõim on leidnud ka võimaluse toetada Sakust väljas olevatesse lasteaedadesse lapse viimist.
 • Saku Gümnaasium
 • Muusikakool
 • 2 lasteaeda
 • 4 päevahoidu
Tervishoid
Uusmäe elamurajooni lähedale rajatakse peagi uus kaasaegne tervisekeskus, kuhu koondatakse perearstid.
 • Tervisekeskus
 • Perearstikeskus
 • 2 apteeki
Kauplused
Lisaks tuntud kaubanduskettidele asub Uusmäe elamurajooni külje all kauplus Rocco, ka Sakust kaugemal tuntust kogunud kulinaariatoodetega.
 • Selver
 • Konsum
 • Rimi
 • E-Ehituskeskus
Vabaaeg
Kohvik UKAS pälvis 2017 aastateo auhinna.
 • Restoran Von Sackenmeck
 • Saku Pruulikoda
 • Mitmed kohvikud
Kultuur
... Küla Villa; Saku-Männiku krossirada; Trappi hotell; Männiku Wakepark; Vembu-Tembumaa; Mootorrattamuuseum; Kregleni ratsabaas; Kajamaa viburada; Männiku Safarikeskus; Esko talu; Üksnurme „Rehe küün“
 • Saku mõis
 • Õllemuuseum
 • Saku Õlletehas
Sport
Uusmäe kõrval asub tehis murdmaasuusa- ja jooksumägi, mis on nime andnud ka Uusmäe elamurajoonile. Sakut ühendavad Tallina ja Kiisaga kergliiklusteed jalutamiseks, jooksuks, rulluisutamiseks või jalgrattasõiduks.
 • Spordikeskus
 • Discolfi Park
 • Tenniseväljakud
 • Spordiklubi Saku Sport
Asukoht
Uusmäe elamurajoon asub ajaloolises Saku alevikus, kus avarus on põimitud parkide ja rohealadega. Saku aleviku üldplaneeringuga sätestatult asub Uusmäe ühel vähesel maaalal, kuhu Sakus on tervikuna planeeritud korterelamuid. Elamukvartali piiril paikneb põhja poolt Saku aleviku vanem korterelamufront. Läänest piirneb elamurajoon Saku-Tõdva maanteega, idast Tallinn-Lelle raudteega ning lõunast Uusmäe ja Sootee vahelise maa-alaga. Uusmäe elamurajooni asukohta saab siduda järgmiste nn maamärkidega – Saku Läte – Saku Selver.

Tegemist on täiusliku elukeskkonnaga inimesele,kes eelistab linna lähedust ja samaaegselt rohelust ja vaikust!
Arhitektid
Uusmäe elamukvartali arhitektideks on alati innovatiivse loominguga silmapaistnud Ott Kadarik ja Mihkel Tüür. Antud arhitektide suurepärasesse loomingusse kuulub mitmeid märkimisväärseid maju ja kvartaleid.Ühena nendest peab kindlasti välja tooma ROTERMANNI ELAMUKVARTALI Tallinnas. Paljud nende tööd on hinnatud erinevate eriala auhindadega ja lisaks asub nende “medalikapis” aasta 2015 Eesti Vabariigi paviljoni loomine EXPO MILAN 2015 näitusele Milanos, Itaalias.